Takaisin kaikkiin tapahtumiin

Mama love – odottajien iltapäivä

Ohjelmassa on vaihtuvia teemoja ja joogaa. Jokainen sessio sisältää Hamin ohjaaman raskausjoogaharjoituksen (kesto vaihtelevasti 60-90 min) sekä muun ohjelman.

22.3. Liikkeen vaikutus raskaudessa ja synnytyksessä. Tutustut Hamin opastuksella lantion rakenteeseen ja liikkeisiin, jotka valmistavat sinua synnytykseen ja voivat auttaa synnytyksen aikana. 

29.3. Hengitys voimavarana raskaudessa ja synnytyksessä. Opit lisää hengityksestäsi ja kokeilemme erilaisia hengitystekniikoita, jotka tukevat odotusajan hyvinvointia ja auttavat synnytyksessä. Aiheesta puhuu ja harjoitukset ohjaa Hami.

5.4. Imetys – vieraana imetysohjaaja Catarina Aminoff, joka kertoo mitä imetyksestä olisi hyvä tietää ja miten siihen voi valmistautua etukäteen.

12.4. Kätilön vinkit synnytyksen jälkeiseen aikaan. Vieraana kätilö Eeva Itkonen, joka kertoo postpartum -vaiheen erityisyydestä ja siihen valmistautumisesta.

Hinta:

  • 58€/kerta

  • koko neljän kerran sarja 224€

Tiedustelut ja ilmoittautumiset meilitse hami at hamila piste fi.

Ilmoittautuessasi muista kertoa osallistutko koko sarjaan vai yksittäiseen sessioon. Neljän kerran sarjasta poissaoloja ei voi korvata, mutta paikan voi luovuttaa eteenpäin. Poissaolot tulee ilmoittaa etukäteen.

Neljän kerran sarjan voi halutessaan maksaa kahdessa erässä. Vastaanotan myös Edenredin, Smartumin, Eazybreakin ja ePassin liikuntaetuja.

Paikkoja on rajoitetusti joten varaa omasi pian! Seuraamme koronatilannetta ja reagoimme tarvittaessa muuttuviin ohjeistuksiin. Haluamme luoda turvallisen tilan ja samalla toivomme tapaavamme kasvotusten yhteisten aiheiden äärellä.

Lämpimästi tervetuloa mukaan!

Edellinen
Edellinen
4. huhtikuuta

Ihme sisälläsi - raskausjoogan & synnytysvalmennuksen etäkurssi

Seuraava
Seuraava
11. huhtikuuta

Ihme sisälläsi - raskausjoogan & synnytysvalmennuksen etäkurssi